Kumru Şerifova ile Eklektik Terapi

Eklektik terapi, probleme, tedavi hedeflerine ve kişinin beklentilerine ve motivasyonuna bağlı olarak her danışanın kendine özgü ihtiyaçlarına uyum sağlayan bir psikoterapi şeklidir. Danışanların terapi süreçlerinde çeşitli disiplinlerden yararlanarak onlara yardımcı olacak terapötik araçların en iyi kombinasyonunu belirlemek için bir dizi kanıtlanmış yöntem kullanılmaktadır. Eklektik bir terapist olarak, belirli bir sorun için en etkili olduğu gösterilen kanıta dayalı terapi ekollerini kullanarak terapötik süreci her birey için özel hale getirerek sorunlarınızı çözmeyi hedefliyoruz.

Lisans derecemi Türkiye’de Psikoloji bölümünde İngilizce 2014 yılında tamamladıktan sonra , 1. Yüksek Lisans derecemi Southampton Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde, 2. Yüksek lisans derecemi Cardiff Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde psikiyatri bölümünde (e-learning) araştırmalar yapmak adına tamamladım.

ÜYESİ OLDUĞUM ULUSLARARASI VE ULUSAL DERNEKLER

American Psychological Association; APA

British Psychological Sociaty

CETAD (Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği)

DBE (Davranış Bilimleri Enstitüsü) 

 

Hizmetler

Bilişsel Davranışçı Terapi

 

EMDR Terapisi

 

Cinsel İşlev Bozuklukları

Gottman Yönelimli Çift Terapisi

Polivagal Yaklaşım

Bağlanma Temelli Yaklaşım

 

 

Online Terapi

 

Online terapi, çeşitli nedenlerle –  şehir dışında ya da yurt dışında yaşayan, ana dilinde terapist bulamayan, çeşitli fiziksel veya ruhsal sağlık sorunlarından kaynaklı evden çıkamayan, pandemi sürecinde evde terapi almayı tercih eden kişiler için ruh sağlığı hizmetlerinin internet tabanlı video görüşmesi üzerinden sunulmasıdır. Hizmetten faydalanabilmek için 18 yaşın üzerinde olmak veya  18 yaşın altındaysa ailenin bilgisi ve onamının olması zorunludur.

Azerbaycanda Psixalogiya Telimi ve Süpervizyası

Azerbaycan dilinde ruh sağlığına yönelik telim ve biliklerinizin artırılması ve terapiyalarınızın süpervizyon ile desteklenmesi üçün müraciyet ede bilersiz!

Son makaleler

Duygu Kelime Listesi

Üzgün Umutsuz Yaslı Ağlamaklı Zayıf Acılı Kötümser Gamlı Mutsuz Istırap çeken Dertli Kasvetli Dehşete kapılmış Hayal kırıklığına uğramış Morali bozuk …

Devamını oku

Mutsuzluk ve Depresyon

Mutsuzluğun kronik mutsuzluğa ya da depresyona dönüp dönmediğini nasıl anlarız? Geçiş belirtilerinden biraz bahseder misiniz?   ‘Mutsuzluk’ ve ‘Depresyon‘ kelimelerini …

Devamını oku