Skip to content Skip to footer

Terapiya Şartları

Terapi Çerçevelendirme Formu

 • Şu an sadece online hizmet veriyorum
 • Online terapi, çeşitli nedenlerle –  şehir dışında ya da yurt dışında yaşayan, ana dilinde terapist bulamayan, çeşitli fiziksel veya ruhsal sağlık sorunlarından kaynaklı evden çıkamayan, Pandemi sürecinde evde terapi almayı tercih eden kişiler için ruh sağlığı hizmetlerinin internet tabanlı video görüşmesi üzerinden sunulmasıdır.
 • Hizmetten faydalanabilmek için 18 yaşın üzerinde olmak veya  18 yaşın altındaysa ailenin bilgisi ve onamının olması zorunludur.
 • Hizmet alan kişi kamera, kulaklık, hızlı internet erişimi olan bilgisayar, tablet veya akıllı telefona, EMDR gibi yöntemleri kullanabilmek için ikinci bir telefon/tablete sahip olması gerekebilir.
 • Seanslar SKYPE programı kullanarak yapılmaktadır.  Randevunuz belirlendikten sonra linke tıklayarak İsim, soyisim ve randevu tarihinizi yazmanızı rica ederiz. https://join.skype.com/invite/a7LofENgZyig
 • Randevu alınan andan itibaren gizlilik ilkesi çerçevesinde danışanın video görüşmeleri dahil tüm bilgiler gizliliğini korur ve aynı hassasiyet danışanlardan da beklenilir. Danışanların terapileri kaydetmesi, görüntü alması, ve başka ortamlarda yayınlamaması psikoterapist ve danışanın etik ve yasal sorumluluğudur.
  • Danışan eğitim ve süpervizyon süreçlerine katkıda bulunmak ve süreçlerinin video kayıtlarına izin vermek istiyorsa bunu bize bildirmesini rica ederiz

İzin veriyorum _______________________

İzin vermiyorum  ____________________

Emin değilim _________________________

 • Terapi süreciniz 45-50 dakikadır. İlk seanslarınız terapistiniz sizi tanıması ile geçecektir. Sonraki seanslarda belirlenen problemler üzerine terapi planlaması yapılır, formulasyon hazırlanır ve terapi süreciniz planlanır. Geç kalınan randevular size ayrılan 45-50 dakikadan geriye kalan zaman olarak devam edilecektir.
 • Eğer terapiniz 2 peş-peşe seans şeklinde planlanmışsa seansınız 90-100 dakika sürecektir.
 • Genelde ilk bir kaç seans danışanın detaylı özgeçmişi alınır, sorununun ana nedeni bulunduktan sonra terapi süreci başlatılır. Her terapi ekolünün farklı yanaşma şekli ve süresi vardır. Terapistiniz için ilk başta terapileriniz ‘kaç seans sürecek’ sorusunu cevaplaması zor olacaktır. Çünkü bu durum kişiye özeldir. Bunun dışında terapi süreci bittikten sonra danışanı ilk 1, 3, ve 6 ay  sonra tekrar görmemiz rahatsızlığın nüks edip-etmemesi açısından önemlidir.
 • Klinik psikoloğunuz ilaç tedavisi başlatmaz ve psikiyatrik boyutta rahatsızlık tespit edildiği durumlarda sizi psikiyatriste yönlendirir. Yönlendirme yapılması danışanın terapi sürecinin işlevsizliği anlamına gelmez, aksine birçok ruhsal rahatsızlık için ilaç tedavisinin yanında terapi önerilmektedir (NİCE Guidline, 2016).
 • Ergenlik dönemi için anne-baba ile direkt çalışılmaz, sürece ergen danışanla devam edilir ve gerekli durumlarda aile ile iletişime geçilir, psiko-eğitim verilir ve aile bilgilendirilir. Bu dönemdeki danışanın bilgileri, ailesiyle dahil kendine veya başkalarına zarar verip ve(ya) zarar göreceği düşünülmedikçe paylaşılmaz.
 • Çocukluk dönemi sorunları için aile ile işbirliği yapılır ve çocuğun durumu aileye sözlü olarak rapor edilir, gerekli durumlarda Psikoeğitim verilir ve aile bilgilendirilir.
 • Çift terapisi ve cinsel terapi için öncelikle çiftler ikili seans içerisinde değerlendirilir, sonrasında taraflar tek tek ayrı seanslar içerisinde (1-2 seans) değerlendirildikten sonra çift sürecine geri dönülür. Çiftlerden her hangi birinin çift terapisi için uygun olmadığı hallerde bireysel terapilere yönlendirilir veya çift terapisine paralel olarak bireysel terapi almaları istenir.
 • Cinsel terapilerde ‘’SORUNUN’’ genellikle tek taraftan kaynaklandığı düşünülür. Oysa taraflardan birininmiş gibi görünen sorun çiftin problemdir ve her iki tarafın hayatını etkilemektedir.  Bu sebepten cinsel terapilere her çiftin beraber katılımı çok önemlidir ve terapilerden pozitif sonuç alma olasılığını yükseltmektedir.
 • Terapist kaynaklı yaşanabilecek teknik nedenlerden dolayı kesintiye uğrayan görüşmeler kalan süre göz önüne alınarak telafi edilir. Danışanın internet bağlantısından kaynaklı kesintilerde terapistinizin telafi zorunluluğu yoktur.
 • Randevu sırasında telefonların sessize/uçak moduna alınması, sakin, sessiz ve uygun bir odanın tercih edilmesi, yüz-yüze seanslara hazırlanır gibi ortamın ve giysilerinizin hazırlanması, seans sırasında sigara içilmemesi, telefonla konuşulmaması, mesajlaşmaması, TV izlenmemesi, danışan ve terapist dışındaki kişilerin ortamda bulunmaması terapist ve danışanın etik sorumluluğudur.
 • Ödemeler görüşmeden önce belirlenen banka hesabına havale edilir. Hesap açıklama kısmına lütfen isim, soyisim ve randevu tarihi ekleyerek, ödeme dekontunu kurum asistanına gönderiniz.

Ödeme seçenekleri:

Türkiye’de şirket kapanışı verildiği için artık Türkiye hesabına ödeme kabul edemeyeceğimizi belirtmek isterim

Revalut, Paysend ödeme araçlarınız varsa kolaylıkla hesabımıza ödeme yapabilirsiniz (İban’a değil, karta ödeme yapılmasını rica ederiz)

Veya

Western Union  ödemeleri tercih edebilirsiniz – Gumru Sharifova, Baku, Azerbaycan (Ödeme yapıldıktan sonra, MTCN kodu, gönderen kişinin isim, soyismi, ve ödenen miktar)(Ödeme yaparken, lütfen dolar ödeme seçeneğini seçtiğinize emin olun)

Azerbaycandan Ödeme etmek üçün

Card to card ödemesi

 1. Gumru Sharifova

AZN –  – 5239 1517 3152 6037

USD – 5239 1517 6625 2517

 

 • Randevuları sizlerin ve bizim daha kolay takip edebilmesi için Doktortakvimi.com – uygulaması kullanıyoruz. Sistem sizlere randevularınızı hatırlatmak ve memnuniyetinizi ölçmek adına iletişim kanallarından mesaj gönderecektir. Sistem üzerinden hatırlatıcı mesajları onaylayabilirsiniz. Bu uygulamanı sizin için kullanmamıza izin veriyor musunuz?
 
 1. Evet Kabul ediyorum
 2. Hayır
 3. Kararsızım
 • Lütfen en az 24 saat önceden iptal olunan randevuları bildiriniz. Son 24 saatte iptal olan randevular hem bizleri, hem de bekleyen danışanları mağdur etmektedir. 24 saat içinde iptal olan randevular için danışandan ödeme talep edilecektir.
 • 01.2021 tarihi itibariyle, seanslarını 2 defa son 24 saat içinde iptal eden, randevularında düzensiz olan danışanlara randevu yazılmadan önce seans ücreti baştan talep edilecektir. Gelinmeyen randevularda ödeme iade edilmeyecektir. Aynı zamanda, ilk randevusunu randevu alıp seansa gelmeyen kişilerde 2.seans talebinde bulunduğu zaman ödeme talep edilecektir.

(8. Ve 9. Maddeleri eklemek benim için oldukça zorlayıcı olsa da, mağdur olan danışanları ve zamanımı korumak adına bu maddeleri eklemek durumundayım. )

8 ve 9. Maddeleri okudum, anlıyorum yazarak, şahsi mailinizden göndermenizi rica ederim

15.01.2023 itibariyle

Not: Doğum nedeniyle bu süreçte sadece Online olarak çalışmaktayım. Bebek küçük olduğu ve emzirme periyodunda olduğumuz için onun ihtiyaçları doğrultusunda randevu saatlerinde esneklik ihtiyacı doğabilir. İhtiyaç halinde bu konuda esneklik gösterebilir misiniz?

Evet ______

Hayır ______